Милорофен 200мг х10 таблетки Дансон

5 от 5 (15 ревюта)
4.15лв.
icon__shipping

Безплатна доставка над 60лв до 1кг.

: 060323

: 0.025

Ибупрофен принадлежи към група лекарства, наречени нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС). Тяхното действие се изразява в намаляване на болката и възпалението, както и в понижаване на повишената температура.

Милорофен се прилага за облекчаване на лека до умерена болка при:

  • Главоболие, включително мигренозно главоболие
  • Болка с локализация в лумбо-сакралната област
  • Невралгична болка
  • Първична дисменорея
  • Зъбобол
  • Менструална болка
  • Ревматична и мускулна болка


Внимание:

Лекарствен продукт без лекарско предписание.

Да не се надвишава препоръчителната доза.

Лекарственият продукт не трябва да се използва при деца под 6 години.

Не приемайте Милорофен през последните 3 месеца от бременността.

Да не се използва през първите 6 месеца от бременността, освен по препоръка на Вашия лекар.

За повече информация прочетете листовката.

Активни съставки:

Активно вещество в 1 таблетка: Ibuprofen 200 mg.

Лека до умерена болка и повишена температура:

Възрастни и деца над 12 години: 1-2 таблетки еднократно или 3 до 4 пъти дневно през интервал от 4-6 часа. Максималната дневна доза не трябва да превишава 6 таблетки (1200 mg).

Деца от 6 до 12 години: Милорофен може да се прилага при деца между 6 и 12 години единствено след консултация с лекар!

Деца от 6 до 9 години: 1 таблетка 1 до 3 пъти дневно през интервал от 4-6 часа. Максималната дневна доза не трябва да превишава 3 таблетки (600 mg).

Деца от 10 до 12 години: 1 таблетка 1 до 4 пъти дневно през интервал от 4-6 часа. Максималната дневна доза не трябва да превишава 4 таблетки (800 mg).

При деца на възраст от 6 до 12 години или юноши от 12 до 18 години: В случай, че е необходимо Милорофен да се приема повече от 3 дни или ако симптомите на детето се влошат, трябва да се потърси съвет от лекар.

Менструални болки

Възрастни и девойки над 12 години: 1-2 таблетки 1 до 3 пъти дневно през интервал от 4-6 часа. Максималната дневна доза не трябва да превишава 6 таблетки (1200 mg). Ако симптомите Ви не се подобрят в продължение на 7 дни или състоянието Ви се влоши, трябва да се консултирате с лекар.

Лица в старческа възраст

Вие сте по-склонни да получите нежелани лекарствени реакции, ако сте в старческа възраст. Най-честите нежелани реакции са кървене и перфорация на стомашно-чревния тракт, които могат да завършат фатално. Посъветвайте се с Вашия лекар.

Пациенти с бъбречно или чернодробно увреждане

Ако имате нарушена бъбречна или чернодробна функция, консултирайте се с Вашия лекар.

Описание

Ибупрофен принадлежи към група лекарства, наречени нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС). Тяхното действие се изразява в намаляване на болката и възпалението, както и в понижаване на повишената температура.

Милорофен се прилага за облекчаване на лека до умерена болка при:

  • Главоболие, включително мигренозно главоболие
  • Болка с локализация в лумбо-сакралната област
  • Невралгична болка
  • Първична дисменорея
  • Зъбобол
  • Менструална болка
  • Ревматична и мускулна болка


Внимание:

Лекарствен продукт без лекарско предписание.

Да не се надвишава препоръчителната доза.

Лекарственият продукт не трябва да се използва при деца под 6 години.

Не приемайте Милорофен през последните 3 месеца от бременността.

Да не се използва през първите 6 месеца от бременността, освен по препоръка на Вашия лекар.

За повече информация прочетете листовката.

Състав
Начин на употреба
0

Защо Ремедиум?

Безплатна доставка над 60лв до 1кг
Избор от над 35 000 артикула
Бърза доставка
Право на връщане до 14 дни

Ние използваме „бисквитки“ и други подобни инструменти, за показване съдържанието на сайта и подобряване на потребителското изживяване. Повече информация за „бисквитките“ и опциите за управлението им може да намерите в раздела Политика за използване на бисквитки