Виж
количката

0

Нурофен Юноши При болка и грип С вкус на портокал 100 мг х12 дъвчащи капсули

Код: 044753 
тегло: 0.100 кг
(16 глас/а)
-10%
Цена:8.18лв.
(9.09лв.)
Уведоми при наличност

Nurofen Junior Orange е лекарствен продукт без лекарско предписание с активно вещество ибупрофен за облекчаване на болка и симптоми на простуда и грип. Предназначен е за юноши от 7 до 12 годишна възраст, с тегло от 20 до 40 кг. Ибупрофенът представлява нестероидно противовъзпалително (НСПВС) болкоуспокояващо. Използва се при лека до умерена болка, като възпалено гърло, зъбобол, болка в ушите, главоболие, симптомите на простуда и грип. Понижава температура и успокоява леки наранявания и навяхвания.  

 

Внимание:


Прочетете внимателно цялата листовка, преди да започнете да използвате това лекарство, тъй като тя съдържа важна за Вас информация.
Да не се прилага при деца под 7-годишна възраст или при деца с тегло под 20 kg.
Не използвайте при алергия към ибупрофен или някоя от помощните съставки.
Не използвайте при алергия към фъстъци или соя, тъй като това лекарство съдържа соев лецитин.
Не трябва да се приема през последните 3 месеца на бременността.
Не използвайте при язва на стомаха или на дванадесетопръстника 
Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с лекар вреди употребата на това лекарство.
Да не се превишава препоръчана доза.
Съхранявайте при температура под 25°С.
Съхранявайте го на място, недостъпно за деца.
Не използвайте това лекарство след изтичане срока на годност, отбелязан върху картонената опаковка. 

 

 

Разгледайте останалите предложения от Нурофен. В случай, че се колебаете кой е най-подходящият за Вас продукт, във всяка аптека Ремедиум на Ваше разположение е опитен магистър-фармацевт, който може да Ви консултира и помогне да направите най-добрия избор на продукти. Онлайн аптека Remedium.bg предлага на своите клиенти специална "Програма Лоялност" за регистрирани потребители чрез която могат да се акумулират точки и с тях да се купуват продукти от богатата номенклатура на аптечната верига както онлайн така и във физическите обекти. Направете своята регистрация днес и започнете да печелите бонус точки след всяка Ваша поръчка. Не забравяйте да следите нашите атрактивни Промоционални предложения, които се актуализират ежемесечно, и да посещавате секцията Новини, където се публикува информация и статии на актуални здравни теми. Запознайте се с цените и условията за Доставка.

Състав на Нурофен Юноши При болка и грип С вкус на портокал 100 мг х12 дъвчащи капсули. 

 

Съдържание на активно вещество в 1 капсула: 100 mg ибупрофен.
Помощни съставки: желатин, пречистена вода, глюкоза течна, захароза, фумарова киселина, сукралоза, лимонена киселина, ацесулфам К (Е950), динатриев едетат, глицерол, портокалов аромат, червен железен оксид (Е172), жълт железен оксид (Е172), титанов диоксид (Е171), пропилен гликол, НРМС 2910/хипромелоза ЗсР.
Производствени добавки: средноверижни триглицериди, соев лецитин, стеаринова киселина.

 

Начин на употреба на Нурофен Юноши При болка и грип С вкус на портокал 100 мг х12 дъвчащи капсули.

 

Препоръчваната дозировка е както следва:
Дозировката на ибупрофен при деца е според телесното тегло, като правило от 5-10 mg/kg телесно тегло като единична доза до максималната дневна доза от 20-30 mg/kg телесно тегло.

 

 

 

Телесно тегло на детето (kg)

Възраст (години)

Единична доза

Максимална дневна доза

20-29

7-9

200 mg ибупрофен (съответстващи на 2 капсули)

600 mg ибупрофен (съответстващи на 6 капсули)

30-40

10-12

300 mg ибупрофен (съответстващи на 3 капсули)

900 mg ибупрофен (съответстващи на 9 капсули)

Отделните дози трябва са прилагат приблизително на всеки 6-8 часа (или минимум от 6 часа между всяка доза ) ако е необходимо.

Ако се налага този лекарствен продукт да се използва за повече от 3 дни или симптомите се влошат, необходима е консултация с лекар.

 

 

 

Другите също купуват

Всичко от Reckitt Benckiser Healthcare

Другите също купуват

Всичко от Reckitt Benckiser Healthcare