Виж
количката

0

Ксилометазолин Капки за нос за деца 0.05% х10 мл

КСИЛОМЕТАЗОЛИН КАПКИ 0.05% 10МЛ
Код: 001514 
тегло: 0.020 кг
(5 глас/а)
Цена:1.45лв.
Уведоми при наличност

Xylometazolin WZF 0.05% nasal drops, solution представлява лекарствен продукт под формата на капки за нос без лекаско предписание, съдържащ ксилометазолинов хидрохлорид, предназначен за намаляване отока на носната лигавица при остра хрема, пристъпи на обилен носен секрет (вазомоторен ринит), алергична хрема (алергичен ринит) при деца от 2 до 12 години. Ксилометазолинът е производно на имидазолина. Притежава симпатикомиметично действие. Приложен върху лигавицата на носа, предизвиква свиване на кръвоносните съдове, премахва отока, потиска хиперемията на лигавицата на носоглътката и намалява количеството на секрета.


Внимание:


Преди употреба прочетете внимателно листовката на продукта, възможните нежелани реакции, противопоказания, взаимодействия и предупреждения.
Кратката характеристика на продукта можете да намерите
тук.
Винаги приемайте продукта, така както е препоръчал Вашият лекар.
Не превишавайте препоръчителната дневна доза.
Съхранявайте на място, недостъпно за деца.
Съхранявайте на сухо и прохладно място, далеч от пряка слънчева светлина.
Не използвайте след изтичане срока на годност.

 



За да разгледате останалите предложения от Polpharma, моля кликнете тук. В случай, че се колебаете кой е най-подходящия за Вас продукт на Ваше разположение е опитен магистър-фармацевт, който може да Ви консултира и помогне да направите най-добрия избор. Мнения и отзиви за продуктите можете да намерите в секциите за коментари на продуктовата страница, където потребителите споделят своите впечатления. Remedium.bg насърчава всички клиенти да споделят своите мнения за продуктите чрез опцията "Оцени продукта” в секцията "Коментари и оценки”, защото това помага на нашите потребители да се запознаят с различните гледни точки. Онлайн аптека Remedium.bg предлага на своите клиенти специална "Програма Лоялност" за регистрирани потребители чрез която могат да се акумулират точки и с тях да се купуват продукти от богатата номенклатура на аптечната верига както онлайн така и във физическите обекти. Направете своята регистрация днес и започнете да печелите бонус точки след всяка Ваша поръчка. Не забравяйте да следите нашите атрактивни Промоционални предложения, които се актуализират ежемесечно, и да посещавате секцията Новини, където се публикува информация и статии на актуални здравни теми. Remedium.bg предлага доставка до 24 часа до всяка точка на страната с изключение на малките населени места, където куриерските фирми доставят само определени дни в седмицата. Можете да се запознаете с цените и условията за Доставка или да заповядате във физическите обекти на Аптеки Ремедиум. Вижте всички Локации.

Състав на Ксилометазолин Капки за нос за деца 0.05% х10 мл:

 

1 ml от разтвора съдържа:
Активно вещество: 0,5 mg Ксилометазолинов хидрохлорид.
Помощни съставки: Натриев дихидрогенфосфат; Н2О, динатриев хидрогенфосфат;12 Н2О, натриев хлорид, сорбитол, динатрий-ЕДТА, бензалкониев хлорид, дестилирана вода.

Начин на употреба на Ксилометазолин Капки за нос за деца 0.05% х10 мл:

 

Една капка съдържа 0,025 mg ксилометазолин хидрохлорид.
Деца от 2 до 12 години
Локално по 1 - 2 капки 0,05% разтвор във всяка ноздра 1 - 2 пъти дневно.
Повторната употреба трябва да се извършва само в случай, че лечението е прекъснато за няколко дни.
Терапията не трябва да продължава повече от 3 - 5 дни без консултация с лекар. 
Да не се прилагат дози по-високи от препоръчаните.
Поради хигиенни съображения една опаковка трябва да се използва само от един пациент.

Ако сте приели повече КСИЛОМЕТАЗОЛИН WZF 0,05% отколкото е трябвало 
Значително предозиране или случаен перорален прием на продукта, особено от деца, може да предизвика сънливост, разстройство на зрението, главоболие, нервност, нарушен сърдечен ритъм, безсъние.
Дълго прилагане може да доведе до вторичен ринит, устойчив на лечение (rhinitis medicamentosa).
В случай на предозиране е необходима консултация с лекар.
Симптоматично лечение се провежда съгласно назначението на лекаря. Промивка на стомаха се прави само в случай на случайно перорално поглъщане.

Другите също купуват

Всичко от Polpharma

Другите също купуват

Всичко от Polpharma