Виж
количката

0

Ксилометазолин Капки за нос 0.1% х10 мл

КСИЛОМЕТАЗОЛИН КАПКИ 0.1% 10МЛ
Код: 001515 
тегло: 0.030 кг
(33 глас/а)
Цена:3.05лв.
Уведоми при наличност

Xylometazolin WZF 0.1% nasal drops, solution представлява лекарствен продукт под формата на капки за нос без лекаско предписание, съдържащ ксилометазолинов хидрохлорид, предназначен за намаляване отока на носната лигавица при остра хрема, пристъпи на обилен носен секрет (вазомоторен ринит), алергична хрема (алергичен ринит) при възрастни и деца над 12 години. Ксилометазолинът е производно на имидазолина. Притежава симпатикомиметично действие. Приложен върху лигавицата на носа, предизвиква свиване на кръвоносните съдове, премахва отока, потиска хиперемията на лигавицата на носоглътката и намалява количеството на секрета.


Внимание:


Преди употреба прочетете внимателно листовката на продукта, възможните нежелани реакции, противопоказания, взаимодействия и предупреждения.
Кратката характеристика на продукта можете да намерите
тук.
Винаги приемайте продукта, така както е препоръчал Вашият лекар.
Не превишавайте препоръчителната дневна доза.
Съхранявайте на място, недостъпно за деца.
Съхранявайте на сухо и прохладно място, далеч от пряка слънчева светлина.
Не използвайте след изтичане срока на годност.

Състав на Ксилометазолин Капки за нос 0.1% х10 мл:

 

1 ml от разтвора съдържа:
Активно вещество: 1,0 mg Ксилометазолинов хидрохлорид.
Помощни съставки: Натриев дихидрогенфосфат; Н2О, динатриев хидрогенфосфат;12 Н2О, натриев хлорид, сорбитол, динатрий-ЕДТА, бензалкониев хлорид, дестилирана вода.

Начин на употреба ан Ксилометазолин Капки за нос 0.1% х10 мл:

 

Една капка съдържа 0,05 mg ксилометазолин хидрохлорид.
Деца над 12 години и възрастни
Локално по 2 - 3 капки 0,1% разтвор във всяка ноздра 2 - 3 пъти дневно.
Повторната употреба трябва да се извършва само в случай, че лечението е прекъснато за няколко дни.
Терапията не трябва да продължава повече от 3 - 5 дни без консултация с лекар. 
Да не се прилагат дози по-високи от препоръчаните.
Поради хигиенни съображения една опаковка трябва да се използва само от един пациент.

Ако сте приели повече КСИЛОМЕТАЗОЛИН WZF 0,1% отколкото е трябвало 
Значително предозиране или случаен перорален прием на продукта, особено от деца, може да предизвика сънливост, разстройство на зрението, главоболие, нервност, нарушен сърдечен ритъм, безсъние.
Дълго прилагане може да доведе до вторичен ринит, устойчив на лечение (rhinitis medicamentosa).
В случай на предозиране е необходима консултация с лекар.
Симптоматично лечение се провежда съгласно назначението на лекаря. Промивка на стомаха се прави само в случай на случайно перорално поглъщане.

Другите също купуват

Всичко от Polpharma